Blog

Jak správně vybrat velikost prstenu?

5 / 4 / 2019
Jste rozhodnutý a chcete svou vyvolenou požádat o ruku, ale nevíte přesnou velikost prstenu? Nic se neděje! Zde je pár tipů, jak velikost zjistit.

Prsten, který nosí

Pokud Vaše přítelkyně nosí prsten na prsteníčku, tak je nejjednodušší změřit právě ten - ovšem většina žen na prsteníčku nosí právě ten zásnubní a snubní že? Pokud ale opravdu prsten nosí i třeba na pravé ruce, nenápadně si ho půjčte a změřte vnitřní průměr prstenu. V tomto případě je důležité si uvědomit, pokud je daná ruka dominantní, tak může být prsteníček silnější než na ruce levé.

Pokud se jedná o prsten, který nosí méně - nenápadně si ho vypůjčte a vezměte ho přímo k nám. U nás v showroomu ho změříme a budete mít garantovanou správnou velikost.

Další možností, je také obkreslení vnitřní strany prstenu na papír.

Můžete také prsten zkusit na jeden ze svých prstů a pak si u nás zkusit měřící kroužky.

Kamarádky

Můžete také poprosit již zasnoubené či vdané kamarádky Vaší přítelkyně, aby v rámci jejich setkání nechaly zkusit prsteny ostatním. Kamarádky Vaší přítelkyně Vám jistě pak rády řeknou, jaká velikost jí seděla ideálně. Krásnou roli v tomto případě může sehrát imaminka, která jí nechá ozkoušet nějaký ze svých prstenů.

Design market

Rádi se chodíte dívat na design markety či podobné akce? Vždy na takovém festivalu najdete stánek nadějných designerů šperků, kteří většinou majíměřící kroužkyčiměřící trny. Bude si chtít nejaký prsten zkusit či koupit? Můžete krásně využít situace ke změření!

Uvázání provázku

Vemte provázek a uvažte ho kolem jejího prsteníčku na mašli či na uzlík. Moc okaté? Můžete to zkusit, když přítelkyně usne nebo to udělejte v rámci hry. Myslete, ale také napočasí. V horku budou prsty nateklejší v zimě naopak. Důležité jsou takéklouby. Nedoporučujeme provázek úplně utáhnout. Přítelkyně by pak nemusela prsten přes klouby nasadit.

Pokud si nebudete jistý přesnou velikostí, zvolte malinko menší. Prsten se tak dá lehce zvětšit.

Věříme, že v tomto případě využijete svou kreativitu na maximum, aby požádání o ruku bylo opravdu perfektním překvapením a Vámi vybraný prsten měl přesnou velikost!

Tabulka velikostí

Vnitřní velikost v mmVelikost prstenu
13,30 mm42
13,70 mm43
14,00 mm44
14,30 mm45
14,70 mm46
15,00 mm47
15,30 mm48
Vnitřní velikost v mmVelikost prstenu
15,70 mm49
16,00 mm50
16,30 mm51
16,70 mm52
17,00 mm53
17,30 mm54
17,70 mm55
18,00 mm56
Top
Menu