Blog

Jak vybrat zásnubní prsten

11 / 11 / 2018
Zásnubní prsten nebo koupě samotného diamantu a detaily prstenu přenechat partnerce? U nás je možný každý Vás nápad!

Jak vybrat zásnubní prsten

Výběr zásnubního prstenu je významnou životní událostí. Jedná se o šperk, kterému většina žen přikládá výjmečnou důležitost.

Prsten by měla vaše žena nosit po celý svůj život, a proto je nutné být při jeho výběru důsledný a nic nepodcenit. Na co všechno byste si měli dát pozor a na co byste rozhodně neměli zapomenout?

Předem si ujasněte, kolik peněz chcete do prstenu investovat. Cenu prstenu ovlivňuje váha použitého materiálu, pracnost zvoleného designu a především použité diamanty. Pokud si hned na začátku stanovíte částku, kolem které se chcete pohybovat, výrazně vám to usnadní výběr.

Velmi důležité je znát velikost prstu partnerky. Pokud vaše nastávající nosí nějaký prsten, půjčte si jej nebo změřte jeho vnitřní průměr (je však důležité abyste věděli na kterém prstu Vaše partnerka tento prsten nosí). Pokud prsteny nenosí, domluvte se s její kamarádkou, aby vyzkoušela "jenom tak" prsten její, nebo zkuste podobné finty:) Pár tipů naleznete v našem článku Jak správně vybrat velikost prstenu?

Má vaše partnerka ráda klasické ženské šperky, nebo dává přednost něčemu modernějšímu? Potěšil by ji jemný, drobný prsten nebo spíš robustnější? Potrpí si na bohatě zdobené šperky, nebo nachází kouzlo v prostých klenotech? Preferuje stříbro, nebo zlato? A pokud zlato, tak žluté, bílé, nebo růžové? Je velmi důležité znát odpovědi na tyto otázky a mít je při výběru zásnubního prstenu na paměti.

Pokud si nejste jisti, jaký prsten by se ji líbil, existuje možnost vybrat nejprve briliant a volbu designu či jiných detailů přenechat na ni. Ochudíte ji tím sice o překvapení, vyhnete se však možným nepříjemnostem, které by vyvstaly v případě, že by ji prsten, který vám učaroval, zrovna nenadchnul.

Existuje velké množství variant a druhů prstenů. Zde jsou 4 základní druhy, se kterými se můžete setkat:

Solitér (jednoramenný či s bočními kameny)

 • Jde o klasický zásnubní prsten s jedním kamenem, vyznačující se jemným osazením.
 • Nejčastěji je využíván briliantový brus a princess (relativně nový typ brusu s velkým počtem faset a vysokou zářivostí), velké oblibě se ale těší i slza nebo srdce.
 • Solitér je nejčastěji uchycen pomocí krapen.

Side stone

 • Diamanty či jiné drahokamy lemují hlavní kámen a dodávají mu jiskru a barvu.
 • Disponuje jednodušším či mírně masivnějším typem osazení.
 • Populární typem uchycení briliantů je channel, který udržuje kameny v rovině a umožňuje světlu do nich ve větším množství vstupovat.

Three stone

 • Jeden diamant představuje minulost, druhý přítomnost a třetí budoucnost.
 • Prostřední kámen bývá zpravidla větší.

Pavé

 • Jde o atypický zásnubní prsten s velkým množstvím menších kamenů.
 • Vyznačuje se masivnějším a širším typem osazení.
 • Centrální kámen je zpravidla větší a výraznější.
Top
Menu