Blog

Věčný diamant, dokonalý briliant. Kterému dáte přednost?

14 / 1 / 2017
Kámen, který se zrodil pod neskutečnou silou Země, je diamant. A diamant, který prošel rukou brusiče, a který se opravdu brilantně třpytí, nemůže být ničím jiným, než briliantem.

Kámen, který se zrodil pod neskutečnou silou Země, je diamant. A diamant, který prošel rukou brusiče, a který se opravdu brilantně třpytí, nemůže být ničím jiným, než briliantem. A opravdu - briliant dostal své jméno podle francouzského slova "zářící" nebo "jasný".

Ne každý broušený diamant má to právo být briliantem. Jeho brus (takzvaný briliantový brus) má jasná pravidla. Svět je respektuje zhruba od roku 1910, nicmémě za autora výpočtu moderního briliantového brusu je považován Marcel Tolkowski, který o 7 let později dokázal spočítat ideální sklon úhlů faset. Ideální diamantový brus má 57 faset, neboli plošek, rozdělených následovně: Jednu horní plošku, kterou se celý brus začíná, 32 horních faset a 24 faset v dolní části. Tímto tvarem je zajištěno, že světlo procházející diamantem se odráží co nejlepším způsobem při celém barevném spektru a maximální intenzitě.

U nás v Inbar Diamond center si potrpíme na ty perfektní brus diamantů. To dělá naše spšrky tak výjímečně!

Proto je naším heslem Life is brilliant!

Showroom INBAR Diamond Center

telefon: +420 601 369 480
email: showroom@inbardiamond.cz

Top