Blog

Perly v našich špercích

1 / 11 / 2019
V naší nabídce jste si mohli všimnout šperků s perlami. Perly jsou nádherným doplňkem, který lidstvo miluje už tisíce let. Jedná se (spolu s korály) o jediný organický drahokam.

Sladkovodní (Říční) perly

V naší nabídce jste si mohli všimnout šperků s perlami. Perly jsou nádherným doplňkem, který lidstvo miluje už tisíce let. Jedná se (spolu s korály) o jediný organický drahokam.

Mystika, která perly obklopuje je velmi bohatá. Perly jsou symbolem lásky, ale i bohatství, půvabu a štěstí.

V hinduistické kultuře symbolizují měsíc a lásku. Mají chránit nevěsty před ovdověním, zajistit věrnost a pevné manželství.

Pokud věříte na magii, tak perly mají také moc uchycovat karmu a její zákony či posílit milostné vztahy. Staří Řekové a Římané věřili, že perly podporují manželskou harmonii a soudružnost. Vybaví se Vám šňůra z perel mezi Psyché a Kupidem? Nebo příběh Venuše, která se zrodila z mořské ústřice stejně jako se rodí perly?

Perly jsou neskutečně okouzlující svým dokonale kulatým tvarem a specifickými odlesky perleti. V každé ženě podtrhnou krásu, eleganci a ženskost. Šperky s perlami by měla vlastnit každá žena! Je tradicí perlové šperky dědit, jak je to například v anglické královské rodině. Perly jsou nesmírně hodnotné a perlové šperky nadčasové. Můžete si být jista, že šperky s perlami nikdy nevyjdou z módy!

Šperky Inbar Diamond Center zdobísladkovodní perly. A proč právě perly sladkovodní?

Sladkovodní perly jsou vytvořeny z velmi pevné krystalické perleti, která odolá zubu času, manuální práci a opotřebení.

Jejich lesk je specifický, nejedná se klasický lesk jako je u mořských perel, ale o elegantní záři, která upoutá oči.

Sladkovodní perly se tvoří nejvíce do barev růžové/broskvové, bílé a levandulové. Výhodou perel sladkovodních je, že se nemusí dobarvovat a jejich přirozená barva nikdy nevybledne, pokud je s nimi správně zacházeno.

Tvar sladkovodních perel je klíčový. Většina sladkovodních perlorodek nedokáže vytvořit přesně kulatou perlu, ve většině případů vytvoří tzv. barokní a polobarokní perly. Krásně kulaté sladkovodní perly, které jsou hlavním cílem, tvoří jen malou část sklizně (pouze okolo 3%) a právě tento fakt udává cenu a výjimečnost takových perel.

Naše šperky zdobí perly kvalityAAA. Co to znamená?

  • přestavují 1% roční sklizně
  • jsou kulaté při prvním ohledání
  • Mají vynikající ostrý lesk s vysokou mírou odrazu
  • Odražené světlo je poměrně ostré
  • Vady(přirozené)na povrchu perly jsou méně než 5%
  • Téměř dokonalé přizpůsobení; malá až žádná změna barvy, tónu, lesku, tvaru nebo velikosti.

Perly stejně jako drahé kameny kombinujeme s diamanty díky kterým je krása perel ještě více podtržená!
Perly stejně jako diamanty by měla mít každá žena!

Showroom INBAR Diamond Center

telefon: +420 601 369 480
email: showroom@inbardiamond.cz

Top